تماس با ما

برای هر گونه سوال با ما تماس بگیرید:

سوالات پرتکرار

سوال هایی که بیشتر پرسیده می شوند ..

چگونه می‌توانم از وضعیت سفارش خود باخبر شوم؟

پس از ورود به سایت دوپود و پروفایل شخصی خود، به قسمت سفارشات من بروید. در این بخش سفارشات مشتری لیست شده و می‌توانید به آسانی در این بخش سفارش مربوطه را پیگیری کنید. همچنین می‌توانید با ارسال پیام متنی به شماره ۰۹۱۳۲۶۸۸۳۵۳ در پیام‌رسان واتساپ یا تلگرام از وضعیت سفارش خود مطلع شوید.

آیا پس از سفارش می‌توانم کالایی دیگر را به لیست سفارشات خود اضافه کنم؟

اگر با رجوع به قسمت سفارشات، کالای مورد نظر شما در وضعیت «ارسال شده» قرار نگرفته باشد، می‌توانید کالای جدید مدنظرتان را به سفارشات اضافه کنید. همچنین برای اطمینان و هماهنگی‌های لازم با شماره تماس ۰۹۱۳۲۶۸۸۳۵۳ در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید.

«سفارش من هنوز به دستم نرسیده است!» چطور باید پیگیری‌های لازم را انجام دهم؟

هنگامی ‌که سفارش مورد نظر شما به پست تحویل داده شد، یک کد دهگیری از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد. شما می‌توانید با مراجعه به سامانه رهگیری مرسولات اداره پست و وارد کردن کد ارسالی، وضعیت سفارش خود را مشاهده کنید. در صورت عدم مشاهده با شماره پشتیبانی فروشگاه اینترنتی دوپود (۰۹۱۳۲۶۸۸۳۵۳) تماس حاصل نمایید.

چطور می‌توانم از موجود محصولات مطلع باشم؟

موجودی فعلی هر کالا را می‌توانید در صفحه مختص هر محصول مشاهده کنید. در صورت روبه‌رو شدن با عبارت «ناموجود» متاسفانه باید صبر کنید تا محصول مورد نظر در وبسایت دوپود موجود شود. می‌توانید محصول مورد نظر را به لیست علاقه‌مندی‌ها اضافه کنید تا در صورت موجود شدن باخبر شوید.