چطور باید سفارش خود را ثبت کنم؟

برای ثبت سفارش در سایت اینترنتی دوپود، پس از انتخاب کالای مورد نظر و اضافه کردن آن به سبد خرید، مراحل خرید اینترنتی را به ترتیب تکمیل کنید.

آیا در تمام ساعات شبانه روز می‌توانم ثبت سفارش کنم؟

بله. شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز و حتی روزهای تعطیل در سایت دوپود ثبت سفارش کنید.

آیا می‌توانم بدون ثبت نام خرید کنم؟

خیر. به منظور ثبت سفارش حتماً باید در وبسایت دوپود ثبت نام کنید.

محصولات دوپود از چه طریق به دست خریدار می‌رسد؟

مرسولات دوپود از طریق سه شرکت پستی تیپاکس، چاپار و پست ملی ایران  به دست خریداران محترم می‌رسد. در شهر اصفهان و تهران از طریق پیک سیار امکان تحویل سفارش وجود دارد. همچنین در شهر تهران از طریق نماینده‌های فروش و تماس با آنها این امکان (پیک سیار) برقرار است. 

از لیست علاقه‌مندی‌ها در سایت دوپود چه استفاده‌ای می‌توان کرد؟

اگر به هر دلیل کالایی را پسندیدد اما تمایل دارید خرید آن را به بعد ماکول کنید، آن را به لیست علاقه‌مندی‌های خود در دوپود اضافه کنید. شما می‌توانید در فرصت مناسب کالای مورد نظرتان را خریداری کنید. همچنین با اضافه کردن کالا به لیست علاقه‌مندی می‌توانید از تخفیف‌های احتمالی آن باخبر شده، همچنین لیست خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

آیا محدودیتی در تعداد اقلام خرید و سفارش وجود دارد؟

به صورت کلی هیچ‌گونه محدودیتی برای سفارشات وجود ندارد اما باید به این نکته توجه کنید که به دلیل اینکه تولیدات دوپود همگی کار دستی است و در این پروژه از سری کاری پرهیز شده، کالاها از لحاظ تعداد موجودی در انبار محدود هستند. بنابراین قبل از سفارش از تعداد موجودی اطلاع کسب کنید. برای اطلاع از این موضوع شما می‌توانید به دایرکت اینستاگرام دوپود:

Do_puod

Dopuod_Clothing

مراجعه کنید. همچنین در صورت نداشتن اکانت اینستاگرام، با واتساپ پشتیبانی فروشگاه دوپود (۰۹۱۳۲۶۸۸۳۵۳) تماس حاصل نمایید.

در هنگام خرید اینترنتی، با عبارت ناموفق روبه‌رو شدم، اما مبلغ از حساب من کم شده است. باید چه کنم؟

برخی اوقات ممکن است در هنگام پرداخت، ارتباط با شبکه بانکی قطع شده و پرداخت ناموفق انجام شود. در این موقعیت جای هیچ‌گونه نگرانی نیست! معمولاً مبلغ مورد نظر شما در حساب‌های میانی بانکی است و پس از لحظاتی مشکل توسط خود بانک رفع و مبلغ به صورت اتوماتیک به حساب شما واریز خواهد شد. اما اگر تا 72 ساعت مبلغ به حساب شما برگشت نخورد، با بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس حاصل نمایید تا مغایرت برطرف گردد.

چگونه می‌توانم از وضعیت سفارش خود باخبر شوم؟

پس از ورود به سایت دوپود و پروفایل شخصی خود، به قسمت سفارشات من بروید. در این بخش سفارشات مشتری لیست شده و می‌توانید به آسانی در این بخش سفارش مربوطه را پیگیری کنید. برای اطلاع از این موضوع شما می‌توانید به دایرکت اینستاگرام دوپود:

Do_puod

Dopuod_Clothing

مراجعه کنید. همچنین در صورت نداشتن اکانت اینستاگرام، با واتساپ پشتیبانی فروشگاه دوپود (۰۹۱۳۲۶۸۸۳۵۳) تماس حاصل نمایید.

آیا پس از سفارش می‌توانم کالایی دیگر را به لیست سفارشات خود اضافه کنم؟

اگر با رجوع به قسمت سفارشات، کالای مورد نظر شما در وضعیت «ارسال شده» قرار نگرفته باشد، می‌توانید کالای جدید مدنظرتان را به سفارشات اضافه کنید. همچنین برای اطمینان و هماهنگی‌های لازم شما می‌توانید به دایرکت اینستاگرام دوپود:

Do_puod

Dopuod_Clothing

مراجعه کنید. همچنین در صورت نداشتن اکانت اینستاگرام، با واتساپ پشتیبانی فروشگاه دوپود (۰۹۱۳۲۶۸۸۳۵۳) تماس حاصل نمایید.

آیا پس از سفارش می‌توانم کالایی دیگر را به لیست سفارشات خود اضافه کنم؟

اگر با رجوع به قسمت سفارشات، کالای مورد نظر شما در وضعیت «ارسال شده» قرار نگرفته باشد، می‌توانید کالای جدید مدنظرتان را به سفارشات اضافه کنید. همچنین برای اطمینان و هماهنگی‌های لازم با شماره تماس ۰۹۱۳۲۶۸۸۳۵۳ در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید.

«سفارش من هنوز به دستم نرسیده است!» چطور باید پیگیری‌های لازم را انجام دهم؟

هنگامی ‌که سفارش مورد نظر شما به پست تحویل داده شد، یک کد دهگیری از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد. شما می‌توانید با مراجعه به سامانه رهگیری مرسولات اداره پست و وارد کردن کد ارسالی، وضعیت سفارش خود را مشاهده کنید. در صورت عدم مشاهده با شماره پشتیبانی فروشگاه اینترنتی دوپود (۰۹۱۳۲۶۸۸۳۵۳) تماس حاصل نمایید.

آیا امکان رزرو محصول وجود دارد؟

خیر متاسفانه این امکان در وبسایت دوپود وجود ندارد.

چطور می‌توانم از موجود محصولات مطلع باشم؟

موجودی فعلی هر کالا را می‌توانید در صفحه مختص هر محصول مشاهده کنید. در صورت روبه‌رو شدن با عبارت «ناموجود» متاسفانه باید صبر کنید تا محصول مورد نظر در وبسایت دوپود موجود شود. در این صورت شما می‌توانید محصول مورد نظر را به لیست علاقه‌مندی‌ها اضافه کنید تا در صورت موجود شدن باخبر شوید.

همچنین می‌توانید عکس محصول مورد نظر را به دایرکت اینستاگرام دوپود:

Do_puod

Dopuod_Clothing

ارسال کنید تا در صورت امکان محصول مورد نظر برای شما بازتولید شود. 

برای شهرستان‌ها چند روز کاری زمان لازم است تا مرسوله به دست خریدار برسد؟

به طور معمول 48 تا 72 ساعت زمان لازم است تا مرسولات پستی به دست مشتری برسد. اما به‌طور کلی با توجه به شرایط پستی کشور مخصوصاً در ماه اسفند و زمان تغییر سال در این مدت با توجه به شلوغی و ترافیک پست ممکن است کمی طولانی‌تر شود. در این صورت دوپود هیچ‌گونه مسئولیتی در این قبال (تاخیر از سمت پست) نخواهد داشت. 

چطور باید در سایت دوپود ثبت نام کنم؟

اگر با تلفن هوشمند خود وارد سایت دوپود می‌شود، در قسمت فوقانی سمت راست بر روی سه خط موازی افقی بزنید تا وارد منوی سایت شوید. سپس در نوار منو روی آخرین گزینه یعنی ورود / ثبت نام بزنید. در این بخش شما به قسمت ثبت نام سایت هدایت خواهید شد. شما می‌توانید با وارد کردن یک شماره تماس، نام و نام خانوادگی خود، آدرس و کدپستی اطلاعات ثبت نام خود را تکمیل کنید.

همچنین اگر با کامپیوتر شخصی خود نیز وارد سایت دوپود می‌شوید، می‌توانید با کلیک بر روی گزینه منو اقدام به تکمیل اطلاعات ثبت نام خود نمائید.

چگونه می‌توانم سفارش خود را لغو کنم؟

برای لغو سفارش به دایرکت اینستاگرام دوپود:

Do_puod

Dopuod_Clothing اطلاع دهید. همچنین در صورت نداشتن اکانت اینستاگرام می‌توانید به واتساپ شماره تلفن ۰۹۱۳۲۶۸۸۳۵۳ مراجعه کرده و سفارش خود را لغو کنید.

آیا امکان مرجوعی کالا وجود دارد؟

در صورتی که سفارش مورد نظر شما از طریق وبسایت یا اینستاگرام دوپود به صورت غیر حضوری خریداری شده و دچار ایرادی از سمت دوپود باشد (مانند پارگی یا رنگ‌رفتگی) می‌توانید نسبت به مرجوعی آن اقدام به عمل آورید. در صورت پذیرفتن این ایراد از سمت مسئول تولید دوپود، مرجوعی پذیرفته می‌شود. در این صورت مبلغ طی ۷۲ ساعت به حساب شما واریز خواهد شد. 

در صورت بروز مشکلات، چطور باید محصول دریافتی را مرجوع کنم؟

اگر محصول خریداری شده از طریق وبسایت یا اینستاگرام دارای مشکل از سمت دوپود بود، عکس ایراد و مشکل محصول را به شماره ۰۹۱۳۲۶۸۸۳۵۳ و یا دایرکت اکانت اینستاگرام دوپود: 

Do_puod

Dopuod_Clothing

بفرستید. در صورت تایید ایراد از سمت مسئول قسمت تولید دوپود و واجد شرایط بودن مرجوعی، می‌توانید محصول دریافتی را به آدرس و شماره کد پستی فرستنده روی جعبه پستی ارسال کنید.

آدرس: اصفهان، خیابان استانداری، روبه‌روی بیمارستان خورشید، فروشگاه دوپود

ضمناً کالاهایی که به صورت حضوری خریداری می‌شوند، تنها امکان تعویض خواهند داشت. 

آیا امکان تعویض و مرجوعی حضوری در فروشگاه وجود دارد؟

فقط کالاهایی که به صورت حضوری خریداری می‌شوند، امکان تعویض خواهند داشت. 

آیا قیمت‌ محصولات در سایت دوپود به‌روز هستند؟

بلی. تمامی قیمت‌ها در وبسایت دوپود به‌روز هستند.

تماس با ما

در صورتی که پاسخ سوال خود را پیدا نکردید، اینجا از ما بپرسید و یا با اکانت اینستاگرام دوپود تماس حاصل کنید.